MTB trail špeciál 

prihlás sa na konkrétny TERMÍN

TRAIL TRÉNING

Keďže, ako väčšina z vás vie, máme v stálom pláne jazdiť všetko čo nám Malé Karpaty ponúkajú. Okrem iného sú to aj TRAILY, špeciálne trate pre MTB teda horský bicykel ...ich vznik je spojený s technickými vylepšeniami horských bicyklov a tým aj možností čo sa s nimi dá robiť... 

  Pod dohľadom skúsených inštruktorov organizujeme špecificky zamerané TRAIL Tréningy kde máme možnosť odovzdať naše zručnosti a naučili deti techniku jazdenia na náročnejších trailoch a v bikeparkoch. 

Prihlásiť sa na tento špeciál môžete osobitne nižšie pomocou FORMULÁRU - a to na konkrétny uvedený dátum, alebo v prípade, že dátum nie je zverejnený napíšte Vami vyhovujúci deň a nájdeme skupinu. 

35,00 Eur/tréning*

jazda v horskom prostredí na cyklo trailoch

1 tréningový deň = 3 hodiny,+ cca 15min.

* pre aktívných trénujúcich doplatok 10€

Pre TRAILOVÝCH NADŠENCOV organizujeme okrem tréningových dní aj KEMPY a VÝLETY. Preto sledujte NOVINKY a prihláste sa na BIKOVAČKU so Šarkan tímom.

ČO JE V CENE? 

špecializovaný tréning pod dohľadom kvalifikovaných trénerov horskej cyklistiky

trailové trate v oblasti Malých Karpát 

metodická výučba zameraná na základy Trail/Enduro jazdy

pohybové a kondičné cvičenia zamerané aj na prevenciu pádov

Aktívny 3 hodinový tréning na miestných trailoch

Pre koho je tréning vhodný?
deti so skusenostami s jazdou v horskom prostredi a prípadne trailovými skúsenosťami. Deti od 8rokov a mládež do 15 rokov

ČO SO SEBOU?

Pohodlné športové oblečenie
Oblečenie rezervné na prezlečenie
Funkčný bicykel
Športovú obuv

Chrániče kolien*

Pitný režim
Extra Poistenie

*odporúčame aj ostatné chrániče, integrálna prilba nie je potrebná (len v prípade jazdy v bajkparku)

KDE SA TRÉNUJE

Tréningy budú prebiehať v rôzných lokalitách. Najviac však lokalita Stupava a pri zmene, budeme informovať o nástupnom mieste. Trénujeme predovšetkým na špeci šarkan ihrisku v lokalite Stupava a na viacerých upravených trailoch v blízkej dostupnosti. 

Rôzne nástupne LOKALITY**:

Stupava

Marianka

Lozorno

Záhorska Bystrica

Lamač

**zmena lokality bude oznámena vždy v danom týždni tréningov (bude k dispozícií doprava alebo sa dostavíte na miesto určenia).

**o zmene rozhoduje inštruktor a výchadza z potreby rozšírenia výučby. Zmena nastáva v závislosti od podmienok trailov, výkonostnej úrovne skupiny. Nie je nevyhnutnosťou.

VIAC INFO: 
o čo ide? Naučiť sa viac techniky a užiť si viac klopiek, nerovností, vĺn...bez strachu a so sebavedomím, na ktorom pracujem práve tréningom.. Nejde nám o to aby sme z detí spravili pretekárov, ale aby aj tento druh bicyklovania ochutnávali, čo sa už deje na naších tréningoch a naučili sa aktívnejšie jazdiť rôzne nerovnosti. Trailový tréning je špecifický a učíme sa oveľa viac techniky a preto vyžaduje aj pozornosť, záujem a predovšetkým odhodlanie.   

Inštruktori :

Kate je náružívá bajkerka, odchovanec Kolieska a samouk&pretekár v kategórií Enduro. Od roku 2024 držiteľkou certifikátu ITC-D - teda odbornej licencie na výuku MTB (inštruktor terennej cyklistiky). Je koordinátorkou trailových tréningov a spolu so Šarkan Tímom organizuje špecifické tréningy, kempy, výjazdy.

Peter:

Jakub je odchovanec Kolieska domáceho špecialistu na downhill-teda zjazd -máme ho už v tíme od minulej sezóny. Jeho zručnosti a skúsenosti by sme radi ponúkli aj v špeciálne vedenom tréningu a následne celej sérii.

Dávid

KEDY (ponúkame dva formáty tréningov):

1. SOBOTA o 10:00hod. STUPAVA:

  • Cena 20 € za 2 hodiny tréningu pre neprihlásených na naše regulárne tréningy, pre prihlásených je to cena regulárného tréningu.
  • Stretnutie: výjazd priamo zo Stupavského parku - Plecháč o 10:00hod.

2. ŠTVRTOK o 16:00 - 18:30hod BA KOLIBA

  • Cena 25€ / osoba (prihlásení/neprihlásení) 2:30hod tréningu
  • V cene tréningu nie je započítaný lístok do BIKEPARKU: 9€.
  • V prípade záujmu o dopravu - t.j. spoločný odchod zo Stupavy doplatok 8€/osoba.
  • Stretnutie: 15:45 BA Koliba - Lanovka vrchná stanica
  • Príchod: 19:00hod Plecháč, Stupava
  • Bikepark nie je nutnosťou - závisi od skupiny, schopností a zručností. Do bikeparku sa môžeme/nemusíme dostať t.j. využívame okolité technické traily s vlastným výšlapom. Ak je však skupina zručná a zdatná ide sa do Bikeparku (inštruktor rozhodne priamo v deň tréningu)

V prípade záujmu o CELODENNÝ TRÉNING alebo organizovaný VÝJAZD čítajte viac v NOVINKÁCH.