Šarkan tím na snehu

lyžujeme, snowboardujeme vo všetkých snehových  podmienkach od zjazdovky po najstrmšie žľaby 

 UČÍME deti aj dospelých od základov až po freeride v ťažkých podmienkach spojený so skialpinizmom 

Nižšie  nájdete náš momentálny CENNÍK VÝUKY spolu s informáciami kam zaradiť dieťa, alebo samého seba do správnej skupiny-úrovne lyžovania / snowboardu, tiež tlačidlo na preklik -prihlásenie na aktuálnu ponuku.

Ponúkame viacero možnosti a to INDIVIDUÁLNA alebo SKUPINOVÁ VÝUKA, VÝJAZDY a KEMPY, SKI TOURING

POĎ S NAMI VON

JEDNODŇOVÉ VÝJAZDY, kde si užijeme celý deň lyžovania na jednom konkrétnom svahu - aktuálne ponuka RAKÚSKÝCH STREDÍSK s výbornými snehovými podmienkami. 

Ponúkame výučbu lyžovania a snowboardingu v lyžiarskych strediskách, ktoré veľmi dobre poznáme a sú pre nás ľahko dostupné. Vyberáme a ponúkame preto strediská, ktoré sú vzhľadom na dopravu, logistiku, snehové podmienky aktuálne najatraktívnejšie. JEDNODŇOVÝ VÝJAZD ponúkame v dvoch formátoch a to:

  • INDIVIDUÁLNA DOPRAVA - dieťa/dospelý prichádza do určenej lokality vlastnou dopravou
  • ORGANIZOVANÁ DOPRAVA - Odchod v skorých ranných hodinách, príchod v neskorších večerných hodinách. V prípade záujmu o organizovanú dopravu nás prosím informujte v rezervačnom formulári. V prípade naplnenia kapacity Vás budeme informovať.

Aktuálne podmienky cestovania TU 

Prehlásenie rodiča - vycestovanie dieťaťa

Aktuálna ponuka VÝJAZDOV

HOCHKAR 

CENA: 89,00Eur* 

Celodenná výučba pre 1 osobu, vrátane dopravy s Mikrobusom (výučba v skupine, spoločná doprava so Šarkan tímom)

* v prípade kitouringu/ freeridu/ individualnej výuky zmena ceny podľa cenníka a dohody. V cene nie je zahrnutý Skipas, zdravotné poistenie.

Úžasné stredisko, ktoré ponúka viac možnosti a úrovne jazdenia. Užijú si deti aj dospelí. Od Úrovne 2+, t.j. lyžiar/snowboardista, ktorý má prvú skúsenosť so snehom za sebou a vie sám zabrzdiť, pluhovať. Ďalej sa všetko spoločne naučíme. Ideálne skúsenosť na sedačke. Tento kopec a deň si treba užiť naplno.

Vzdialenosť: 280km

Odchod: Stupava/BA 6:00 - príchod 20:00h

Možnosť športového vyžitia: Lyžovanie, Freeride

STUHLECK - SEMMERING

CENA: 78,00Eur *

Celodenná výučba pre 1 osobu vrátane dopravy s Mikrobusom (výučba v skupine, spoločná doprava so Šarkan tímom)

*v prípade skitouringu/freeridu/individualnej výuky zmena ceny podľa cenníka a dohody. V cene nie je zahrnutý Skipas, zdravotné poistenie.

Svah určený pre úplných začiatočníkov až po pokročilých. Ideálna skúsenosť jazda na sedačke. Možnosť naučiť sa na kotve a pome, detský vlek k dispozícií.

Vzdialenosť: 160km

Odchod: Stupava/BA 7:30 - príchod 18:30h

Možnosť športového vyžitia: Lyžovanie, Bežecké lyžovanie v blízkosti

HOHE VEITSCH

CENA: 89,00Eur*

Celodenná výučba pre 1 osobu, vrátane dopravy s Mikrobusom (výučba v skupine, spoločná doprava so Šarkan tímom)

*v prípade skitouringu/freeridu/individualnej výuky zmena ceny podľa cenníka a dohody. V cene nie je zahrnutý Skipas, zdravotné poistenie.

Miesto s unikátnou kombináciou stredisko vhodné na lyžovanie, zároveň nad strediskom sa nachádza vrchol hohe Veitsch 1981 m n.m. cieľ skitouringových trás. Lyžovanie na modrých, červených, čiernych zjazdovakách. Skitouring aj s pomocou lanovky/vleku do polovice kopca preto ...vhodné aj na freeride výučbu, respektíve na skitouring výučbu.

Vzdialenosť: 220km cca 2:30 hod. cesta

Odchod: Stupava/BA 7:30 - príchod 19:30h

Možnosť športového vyžitia: LyžovanieSkitouring, Freeride, Bežecké lyžovanie


Cenník - individuálná/skupinová výučba

LYŽOVANIE

Súkromna výučba / 2hodinový blok

1 -3 osoby

44 € / 1 osoba

Skupinová výučba / 2hodinový blok

skupina je od 4 a viac osôb

26 € / 1 osoba

SNOWBOARD

Súkromna výučba / 2hodinový blok

1 -2 osoby

50 € / 1 osoba

Skupinová výučba / 2hodinový blok

3-4 osoby

28 € / 1 osoba

Info k výučbe:

  • pre deti aj dospelých / 2 hodinový blok-lekcia, znamená minimálne 2 x 50 min výučby plus prestávka (v praxi - jazdíme a dáme si prestávku x min. a jazdíme ďalej )

  • pri nenaplnení skupiny min. 4osoby (pre Snowboard 3osoby) platia ceny privátnej lekcie (oznámime po prihlásení)

  • ak chcete jazdiť s nami celý deň, stačí si vyskladať 3x2 hodinové bloky

  • cena nezahŕňa lístok na vlek / lanovku (skipas)

  • skupina je tvorená podľa úrovne lyžiarov / snowboardistov/ veku / vhodnosti /na základe vášho osobného posúdenia - prosím, pozrieť rozdelenie ÚROVNÍ. Hlavným kritériom na zaradenie je názor inštruktora priamo na mieste. Výborný priestor na posúdenie je pred samotným začiatkom lekcií, ráno pred 10. V prípade otázok zaradenia volajte, píšte - poradíme.

  • povinná výbava: LYŽE-LYŽIARKY,PALIČKY vo výbornom technickom stave, PRILBA, športové oblečenie, náhradné oblečenie, minisnack, pitný režim. V prípade potreby ZAPOŽIČANIA VÝSTROJE nás kontaktujte alebo využite služby požičovne BEKR ( pri prenájme použite heslo "Šarkan"-zbierame kredity na zľavy pre Vás).

V prípade nejasnosti, otázok, dotazov či iných potrebných informácií ohľadne výučby nás prosím kontaktujte: info@sarkan.net   

o ŠARKAN TÍME

šarkan Peter

Ja milujem lyžovanie, dá sa povedať skoro najviac zo všetkých športov a aj som sa mu v živote najviac venoval.

Začal som ako 4 ročný (čo v tej dobe bolo skôr výnimočné 1965) na Pezinskej Babe, kde som aj vyrastal..môj otec nainštaloval (že vraj) prvý vlek na Babe ..svoju motorku, namiesto zadného kolesa dal bubon ktorý navíjal lano... otec emigroval, ale lyžovať som neprestal ..opačne začal som pretekať za Lokomotívu Pezinok ..na Babe som bol stále :) Cez moje nohy prešli všetky možné typy lyží a som tomu nesmierne rád ...rozumiem lyžiam.

Postupne som jazdil viac a viac mimo zjazdoviek...ešte v dobe kedy sa slovo freeride ani nepoužívalo :) Svoju vášeň k športom som predal aj svojim dvom deťom a keďže sa narodili na prelome rokov 89/91 už sme spolu jazdili hlavne v Alpách a tak aj ostalo ... no pribudol skialpinizmus a ski túry, ktorým som sa začal venovať viac a viac. Posledné roky (skôr desaťročia :) jazdím hlavne freeride spojený so skialpom .Jazdím všetky možné aj nemožné terény najstrmšie žľaby nevynímajúc ...pokúšam sa Vždy jazdiť oblúky, nie šúchať sa na hranách dole :) preto som tak trocha iný ..ani zjazdovkový lyžiar, ani skialpinista ktorý nevie lyžovať ale vylezie na vrchol ... 

Jazdím vo všetkých snehoch (hlboký, zamrznutý, mokrý, naviaty ...) aj všetkých sklonoch a prostrediach.

V posledných rokoch aj učím lyžovať.

Od najmenších detí zo škôlky, až po dospelých, ktorí si chcú zlepšiť či už samotné lyžovanie, alebo sa posunúť k freeridu-jazdeniu vo voľnom teréne. Rád pomôžem aj menej skúsenejším záujemcom o skitúru...

aj snowboardujem ..začal som veľmi neskoro ..na snowboard som sa dostal vďaka snowkitingu, ktorý som najprv robil na lyžiach a až keď som začal skákať, tak som "pribral" aj snowboard ..ale to je už iný príbeh...

Ako povedala jedna 4 ročná slečna, ktorú sme chceli naučiť lyžovať, no nakoniec si to rozmyslela .. "mne sa to šmýka! .. ja dodám "mne sa to páči!"

Kate 

"Milujem tu voľnosť a pocit slobody na doske/lyžiach. Najviac je čerstvý pow-pow powder a to je niečo čo ťa vytiahne zo všedného dňa".  
Lyže striedam s doskou, závisí aký podklad práve mám a na čo mám chuť. Od 3 rokoch stojím na lyžiach a venujem zime veľa času. 

Zjazdovku pomaly ale isto strieda voľný štýl -tzv. Freeride, Splitboarding a Skialpinizmus. V neposlednom rade ak nie sú podmienky na bláznenie sa v čerstvom snehu, beriem bežky ako záložný plán, ktorý má vždy pobaví a poteší.

Mám dlhoročné skúsenosti v zahraničných školách ako inštruktorka snowboardu aj lyžovania , napríklad Švajčiarsko-Saas Fee, Taliansko - Pila d´Aosta, Corinthia, Rakúsko -Kaprun, Tauplitz, Saalbach, Slovenské hory - Jasná, Vysoké Tatry, Níze Tatry, Donovaly a tak.. hocikde to mám pojazdené.

Monika

na lyžiach ako doma ..vo všetkých terénoch  


....