2% na podporu AKTIVÍT

18.02.2022

Vážení rodičia, zástupcovia detí a naši priaznivci. Prihováram sa vám s dobrou správou. Minulý rok som kúpil a prevzal, premenoval ...občianske združenie, ktoré nesie už zaužívaný názov Šarkan tím (Info o Občianskom združení TU).

RADI BY SME TOUTO CESTOU POŽIADALI O VAŠU PODPORU

Cieľ činnosti ŠARKAN TÍMU: ŠPORT - VZDELÁVANIE - ŽIVOTNÉ PROSTREDIE 

Občianske združenie Šarkan tím môže zbierať 2% zo zaplatenej dane fyzických, alebo právnických osôb. Je vedené v zozname prijímateľov a teraz sa k Vám prihováram s možnosťou PODPORY NAŠEJ ČINNOSTI. 

Na čom PRACUJEME a kam smerujú naše kroky

Budujeme a rozvíjame športové aktivity v regióne aj v rámci SR. Projektov pre komunitné športové využitie je nespočetne veľa a naše plány sa už z časti aj realizujú - nečakali sme na občianske združenie:

  • Šarkan MTB ihrisko nám už slúži a jeho zdokonaľovanie je v pláne, nové prekážky, nové trate...
  • máme už "Šarkan bus" - ford Transit, ktorý som určite nekúpil pre SEBA, už ho využívame, vieme ponúknuť dopravu...
  • máme komplet kiteboardingovú výbavu na výučbu začiatočníkov, s ktorou sme už spravili prvé kroky
  • máme rozpracované projekty na požičovňu športovej výbavy
  • budujeme klubovú základňu
  • budujeme vlastné cyklo prekážky na výučbu
  • pracujeme na klubovom oblečení a mnohé iné...

"Svet okolo nás je plný všakovakých pomôcok, často drahých, ale určite majú zmysel ...inšpirujú nás k pohybu v prírode, napríklad taký elektro surf boards https://www.radinn.com/SK ja si myslím, že veľa z detí a veľa z vás by si takúto zábavku rado vyskúšalo ..aj ja ...ale kupovať si to LEN pre seba mi nedáva zmysel v komunite by sa, ale takáto "hračka" využila."

Ako niektorí viete, som okrem iného aj bývalý reprezentant vo vodnom lyžovaní a pribral som si k tomuto vodnému športu iné podobné športy wakeboarding a kiteboarding... samé atraktívne športy pri ktorých sa používajú samotné "dosky", lyže, ale hlavne finančne náročné vleky, -voda -sneh navijáky,...ručný sme už vyskúšali - deťom sa páčil pohyb po vode ...chceli by sme pokračovať v tomto duchu ďalej, preto potrebujeme vašu pomoc. ("Peter")

Ďalej by sme radi rozvíjali aktivity ako: 

elektro korčule, a ine elektro kolieska,požičovňa špeciálnych bicyklov ( chceš viac jazdiť traily...vyskúšaj si špeciálny bicykle na túto aktivitu a potom sa rozhodni..), skialp pre deti (často nevieme či sa uchytí a komunitné požičiavanie je výborné ),bežky pre deti, kite pre deti sneh - voda, organizovanie pretekov, kempov, lepšia video technika a rozbor tréningov...... a tak ďalej

Prosím kto môžete darujte nám 2% z dane

vopred ďakujem za seba aj Šarkan tím 

Prečo sme založili OZ Šarkan tím?

Peter Oslej"

Pre tento krok založiť OZ som sa rozhodol z viacerých dôvodov.

Jeden z prvých je , že nie som bohatý natoľko, aby som financoval všetky šarkan aktivity, ktorých skôr pribúda a majú aj svojich priaznivcov aj opodstatnenie -hlavne prácu s deťmi a prácu v smere ŠPORT, ktorý nás baví a je nám priateľom, životným štýlom, oporou, a v neposlednom rade aj výborným pomocníkom v možnosti budovať si zdravý životný štýl a zdravie samotné. 

Mohol by som pokračovať, ale v podstate vy sami môžete zhodnotiť môj - náš prínos pre vaše životy a hlavne životy vašich detí v tejto lokalite za obdobie dvoch rokov, teda, odkedy som sa prisťahoval do Stupavy.

Rád by som ponúkol zo seba to najlepšie a s pomocou Šarkan tímu, tentokrát myslím spolupracovníkov, trénerov-inštruktorov pokračoval v rozšírení možností nášho využitia.

Ja sám vychádzam z mojich športov ktoré mám rád a som v nich dobrý, hlavne preto, lebo som sa im venoval a mal som okolo seba pozitívnu energiu ohľadom športovania, dobrých trénerov a všeobecne cieľ napredovať.

Mojími hlavnými športami ktoré mám rád sú: MTB horský bicykel, horský beh, vodné lyžovanie za člnom / vlekom, kiteboarding v rôznych podobách, wakeboarding za člnom / vlekom (a iné letné športy),lyžovanie vo všetkých podobách od zjazdovky cez freeride najťažšieho kalibru (skitouring, skialpinizmus -po jazdenie v najstrmších žľaboch), bežecké lyžovanie, snowkiting

Prečo to vlastne píšem? Len aby bolo jasné, kde sa uberajú moje myšlienky o vlastnom využití pre komunitu. Robim to čo mám rád a tam vediem aj svoj tím, ktorému dôverujem a spoločne ponúkame tieto športy - outdoor aktivity pre DETI a MLÁDEŽ, ktorí to v túto dobu veľmi potrebujú.

.....určite nebudem robiť kurzy lukostrelby pod mojím vedením...a tak by som mohol pokračovať..., som jednoducho špecifický a viem vám ponúknuť to, čo ma baví a momentálne nemám záujem rozširovať aktivity o mnou nie preferované športy

Všimol som si, že veľa dvorov domov má svoje detské ihrisko-šmykľavku, trampolínu...a často svoj bazén, ale nie každý má, už špeciálne športové vybavenie, ktorého stále pribúda ...a sami si asi trailové ihrisko tiež nespravíte...na to slúži KOMUNITA a to chceme vyvíjať a podporovať.

Dobrým príkladom pre mňa je môj otec, ktorý zo svojej motorky spravil na Pezinskej Babe prvý vlek...

to isté spravil s vodným lyžovaním z hasičskej striekačky spravili s priateľom prvý čln s vodou chladeným motorom....dnes sme už v inej dobe ..veľa výborných zmysluplných športových zariadení, potrieb, pomôcok sú na trhu a nemusíme ich vyrábať... potrebujem vašu pomoc, aby sme mohli niektoré z nich kúpiť a komunitne využiť.

Ďakujem Peťo

POSTUP ako darovať 2% dane

Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu.

2. Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2021 je fyzická osoba povinná podať v lehote do 31. marca 2022 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 30. 06. 2022 alebo 30. 09. 2022)

Právnická osoba

Ak ste právnická osoba:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

2. Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roka 2021 uplynie 31. marca 2022 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 30. 06. 2022 alebo 30. 09. 2022)

Ako darovať 3 % z dane

Ak fyzická osoba alebo zamestnanec vykonával v kalendárnom roku 2021 dobrovoľnícku činnosť pre neziskovú organizáciu (ľubovoľnú) najmenej v počte 40 hodín, môže poukázať až 3 % z podielu zaplatenej dane. O uvedenej skutočnosti nezisková organizácia vydá fyzickej osobe Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti a tá ho priloží k Vyhláseniu o poukázaní podielu zo zaplatenej dane, resp. Daňovému priznaniu.

všetky INFO nájdete TU: 

https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_ako-poukazat-2-z-dani/

Ďakujeme

Peter