TRAILOVÝ ŠPECIÁL

výuka na špecialne upravených cestičkách- TRAILOCH

Tréning s trailovými jazdcami

Keďže, ako väčšina z vás vie, máme v stálom pláne jazdiť všetko čo nám Malé Karpaty (MK) ponúkajú. Okrem iného sú to aj TRAILY (Singletraily), špeciálne trate pre MTB teda horský bicykel ...ich vznik je spojený s technickými vylepšeniami horských bicyklov a tým aj možností čo sa s nimi dá robiť..... Prírodné Singletraily sa stávajú čoraz viac a viac a my sa chceme podeliť o skúsenosti s technickejšou a odbornejšou jazdou v horskom prostredí.

Singletrail je zväčša človekom postavený cyklochodník široký približne ako rajdy, s rôznymi prírodnými a umelými prekážkami, ktorý sa vinie naprieč krajinou.

O čo nám ide? Naučiť sa viac a užiť si viac klopiek, nerovností, vĺn, skokov...bez strachu a so sebavedomím, na ktorom pracujem práve vďaka tréningom. Nejde nám o to aby sme z detí spravili pretekárov, ale aby aj tento druh bicyklovania ochutnávali (XC, Enduro, Trail) , čo sa už deje na našich tréningoch, lebo máme už aj špeci šarkan ihrisko, ktoré sa ujalo a deti ho milujú a berú všetky technické prvky ako zábavu ..."paráda" ako hovoríme v Šarkan tíme :)

Naše služby sme rozdelili na dva formáty: 

PONÚKAME TRAILOVÚ VÝUKU priamo v Malých Karpatoch (MK)

UTOROK TRÉNING

pre deti od 11 - 15rokov

CENA: 200€ / osoba

  • 3 hodinový aktívny tréning s výjazdom priamo zo Stupavy

  • 8 x výuka v UTOROK od 16:00 - 19:00hod.
  • viac lokalít v oblasti Malých Karpat (MK)
  • technická jazda na Singletrailoch, cyklotratiach dostupných v našom rajóne
  • lokalita: Stupava a okolité kopce MK

Tréningová výučba je zameraná na využitie času, ktorý máme k dispozícií na objavenie vzdialenejších lokalít v našom rajóne (Stupava a okolie). Záujmom je deti dostať na zaujímavé miesta, vybudovať lepšiu kondičku, objaviť Singletraily, pomáhať k údržbe týchto trailov. Počas 3 hodín jazdy sa vieme zamerať na technickejšiu výučbu a rozoberať tak postupy a správnu jazdu na trailoch.

* v prípade, že je dieťa mimo ohraničeného veku (11-15r.) a má skúsenosti s jazdou v horskom prostredí prosím informujte nás a zvážime možnosti účasti na trail tréningu sarkan@sarkan.net 

ŠTVRTOK TRAIL MACHER

pre deti od 9 - 15rokov

OD 17.5. - 23.6.2022 (prihlasovanie len do 15.5.2022)

CENA: 180,00€ / osoba

  • 3.5 hodinový aktívny tréning s výjazdom zo Stupavy a organizovane Minibusom* do lokalít v oblastí Malých Karpat
  • 6 tréningov 6 rôznych lokalít
  • 6 x výuka vo ŠTVRTOK od 16:00 - 19:30hod.
  • technická jazda na Singletrailoch, dostupných v Bratislavskom regióne - doprava Minibusom v cene
  • objavujeme lokality v oblasti Malých Karpat (MK): Marianka, Záhorská Bystrica, Lamač, Plavecké Podhradie, Kuchyňa, Pernek, Pezinská Baba, Bratislavská Koliba, Devínska Kobyla a iné** 
*Lokality: 2 lokality oblasť Stupava, 4 lokality s organizovanou dopravou Minibusom priamo k blízkosti trailov (rátame +30´ na technické nakladanie, vykladanie a pod.). Traily vyberáme podľa technickej zdatností a zručností skupiny, vhodne upravených tratí na výuku, poveternostných podmienok. Doprava na lokality je v cene.
**BA Koliba - možnosť jazdy v Bikeparku. V cene nie je zahrnutý lístok do parku (cca 9€). Bikepark sa koná len po schválení inštruktormi, že je skupina pripravená na takýto tréning.

PRIHLÁSENIE SA NA TRAIL TRÉNING

Pre TRAILOVÝCH NADŠENCOV organizujeme okrem tréningových dní aj KEMPY a VÝLETY. Preto sledujte NOVINKY a prihláste sa na BIKOVAČKU so Šarkan tímom.

TRAIL MACHER 

TURNUS 17.5 - 23.6.2022 

(každý ŠTVRTOK)

* 6x jazda v horskom prostredí na upravených trailoch, 6 roznych lokalít so zameraním na trailovú výuku

*kondičné cvičenia, prevencia pádov

* 1 tréningový deň = 3,5 hodiny

* doprava Minibusom na vzdialenejšie lokality v programe turnusu


ČO SO SEBOU?

Pohodlné športové oblečenie
Oblečenie rezervné na prezlečenie
Funkčný bicykel
Športovú obuv
Pitný režim
Extra Poistenie


NÁŠ TRAILOVÝ TÍM

Peter, Kate, Jakub, Monika sa aktívne zdokonalujú a makajú na trailoch, ktoré nám Malé Karpaty ponukajú. Každý máme nadobudnuté zručnosti s technickou jazdou. Od kondičného tréningu až po cross country, trail, enduro a downhill. 

Tieto zručnosti chceme posunúť deťom, ktoré objavili, alebo radi by objavili krásu jazdy na HORSKOM BICYKLI. 

My v ŠARKAN TÍME aktívne trénujeme na práve obťiažnejších TRAILOCH a tiež sa zúčasňujeme pretekov v kategórií (XC,Enduro,Downhill).

 Ako sme už dávnješie podotkli, nie je účelom Šarkan tímu priama výučba Enduro,Downhill (tu spolupracujeme s Cyklistickým klubom Stupava, pod taktovkou profi trénera Juraja Janešíka). Našim cieľom v Šarkan tíme je deti viesť k horskej cyklistike, ukazovať im aj tu obtiažnejšiu cestu a zdolávanie rôznorodých terénov. Výuka na TRAILOCH je súčasťou našej filozofie, ale len v tom základnom meradle. Rešpekt, technika, vytrvalosť a zvládnutie lesného terénu. Ak máme už deti, ktoré sú pripravené na vážnejšiu - technickú, špecifickú jazdu Enduro a Downhill následne kontaktujeme Cyklisticky klub Stupava, kde môžu rozvíjať svoje talenty.

V prípade záujmu o CELODENNÝ ALEBO VÍKENDOVÝ VÝJAZD čítajte viac v NOVINKÁCH.