TRAILOVÝ ŠPECIÁL

výuka na špecialne upravených cestičkách- TRAILOCH

Tréning s trailovými jazdcami

Keďže, ako väčšina z vás vie, máme v stálom pláne jazdiť všetko čo nám Malé Karpaty (MK) ponúkajú. Okrem iného sú to aj TRAILY (Singletraily), špeciálne trate pre MTB teda horský bicykel ...ich vznik je spojený s technickými vylepšeniami horských bicyklov a tým aj možností čo sa s nimi dá robiť..... Prírodné Singletraily sa stávajú čoraz viac a viac a my sa chceme podeliť o skúsenosti s technickejšou a odbornejšou jazdou v horskom prostredí.

Singletrail je zväčša človekom postavený cyklochodník široký približne ako rajdy, s rôznymi prírodnými a umelými prekážkami, ktorý sa vinie naprieč krajinou.

O čo nám ide? Naučiť sa viac a užiť si viac klopiek, nerovností, vĺn, skokov...bez strachu a so sebavedomím, na ktorom pracujem práve vďaka tréningom. Nejde nám o to aby sme z detí spravili pretekárov, ale aby aj tento druh bicyklovania ochutnávali (XC, Enduro, Trail) , čo sa už deje na našich tréningoch, lebo máme už aj špeci šarkan ihrisko, ktoré sa ujalo a deti ho milujú a berú všetky technické prvky ako zábavu ..."paráda" ako hovoríme v Šarkan tíme :)

Naše služby sme rozdelili na dva formáty: 

PONÚKAME TRAILOVÚ VÝUKU priamo v Malých Karpatoch (MK)

TRAIL TRÉNING

pre deti od 11 - 15rokov

Kedy : UTOROK, 16:00 - 19:00hod.

CENA: 200€ / osoba

  • 3 hodinový aktívny tréning s výjazdom priamo zo Stupavy

  • 8 x výuka v UTOROK od 16:00 - 19:00hod.
  • viac lokalít v oblasti Malých Karpat (MK)
  • technická jazda na Singletrailoch, cyklotratiach dostupných v našom rajóne
  • lokalita: Stupava a okolité kopce MK

Tréningová výučba je zameraná na využitie času, ktorý máme k dispozícií na objavenie vzdialenejších lokalít v našom rajóne (Stupava a okolie). Záujmom je deti dostať na zaujímavé miesta, vybudovať lepšiu kondičku, objaviť Singletraily, pomáhať k údržbe týchto trailov. Počas 3 hodín jazdy sa vieme zamerať na technickejšiu výučbu a rozoberať tak postupy a správnu jazdu na trailoch.

* v prípade, že je dieťa mimo ohraničeného veku (11-15r.) a má skúsenosti s jazdou v horskom prostredí prosím informujte nás a zvážime možnosti účasti na trail tréningu sarkan@sarkan.net 

TRAIL MACHER

pre deti od 9 - 15rokov

Kedy: ŠTVRTOK, 15:30 - 20:00hod.

CENA: 180,00€ / osoba

  • 3.5 hodinový aktívny tréning s výjazdom zo Stupavy a organizovane Minibusom* do lokalít v oblastí Malých Karpat
  • 6 tréningov 6 rôznych lokalít
  • 6 x výuka vo ŠTVRTOK od 16:00 - 19:30hod.
  • technická jazda na Singletrailoch, dostupných v Bratislavskom regióne - doprava Minibusom v cene
  • objavujeme lokality v oblasti Malých Karpat (MK): Marianka, Záhorská Bystrica, Lamač, Plavecké Podhradie, Kuchyňa, Pernek, Pezinská Baba, Bratislavská Koliba, Devínska Kobyla a iné** 
*Lokality: 2 lokality oblasť Stupava, 4 lokality s organizovanou dopravou Minibusom priamo k blízkosti trailov (rátame +30´ na technické nakladanie, vykladanie a pod.). Traily vyberáme podľa technickej zdatností a zručností skupiny, vhodne upravených tratí na výuku, poveternostných podmienok. Doprava na lokality je v cene.
**BA Koliba - možnosť jazdy v Bikeparku. V cene nie je zahrnutý lístok do parku (cca 9€). Bikepark sa koná len po schválení inštruktormi, že je skupina pripravená na takýto tréning.

PRIHLÁSENIE SA NA TRAIL TRÉNING

Pre TRAILOVÝCH NADŠENCOV organizujeme okrem tréningových dní aj KEMPY a VÝLETY. Preto sledujte NOVINKY a prihláste sa na BIKOVAČKU so Šarkan tímom.

TRAIL MACHER 

každý ŠTVRTOK

* 6x jazda v horskom prostredí na upravených trailoch, 6 roznych lokalít so zameraním na trailovú výuku

*kondičné cvičenia, prevencia pádov

* 1 tréningový deň = 3,5 hodiny

* doprava Minibusom na vzdialenejšie lokality v programe turnusu


ČO SO SEBOU?

Pohodlné športové oblečenie
Oblečenie rezervné na prezlečenie
Funkčný bicykel
Športovú obuv

Kolenné, lakťové chrániče (odporúčame)
Pitný režim
Extra Poistenie


NEMÁTE BIKE alebo CHRÁNIČE? nevadí, Šarkan tím požičiava výborné trailové bicykle značky COMMENCAL - hardtail - napíšte nám sarkan@sarkan.net 

NÁŠ TRAILOVÝ TÍM

Peter, Kate, Jakub, Monika sa aktívne zdokonalujú a makajú na trailoch, ktoré nám Malé Karpaty ponukajú. Každý máme nadobudnuté zručnosti s technickou jazdou. Od kondičného tréningu až po cross country, trail, enduro a downhill. 

Tieto zručnosti chceme posunúť deťom, ktoré objavili, alebo radi by objavili krásu jazdy na HORSKOM BICYKLI. 

My v ŠARKAN TÍME aktívne trénujeme na práve obťiažnejších TRAILOCH a tiež sa zúčasňujeme pretekov v kategórií (XC,Enduro,Downhill).

 Ako sme už dávnješie podotkli, nie je účelom Šarkan tímu priama výučba Enduro,Downhill (tu spolupracujeme s Cyklistickým klubom Stupava, pod taktovkou profi trénera Juraja Janešíka). Našim cieľom v Šarkan tíme je deti viesť k horskej cyklistike, ukazovať im aj tu obtiažnejšiu cestu a zdolávanie rôznorodých terénov. Výuka na TRAILOCH je súčasťou našej filozofie, ale len v tom základnom meradle. Rešpekt, technika, vytrvalosť a zvládnutie lesného terénu. Ak máme už deti, ktoré sú pripravené na vážnejšiu - technickú, špecifickú jazdu Enduro a Downhill následne kontaktujeme Cyklisticky klub Stupava, kde môžu rozvíjať svoje talenty.

V prípade záujmu o CELODENNÝ ALEBO VÍKENDOVÝ VÝJAZD čítajte viac v NOVINKÁCH.